LED nouzové osvětlení

Někdy je potřeba myslet úplně na všechno, to se týká i případných výpadků elektrického proudu. Abyste mohli dál nerušeně pracovat či užívat si večera s televizí nebo počítačem, je třeba mít záložní zdroj energie. A to platí i pro nouzové osvětlení, protože jistě nechcete spadnout na schodišti a zranit se, že?

LED nouzové osvětlení má spoustu variant, vybere si úplně každý, protože na trhu najdete vážně nepřeberné množství produktů. Jen pozor, případnou montáž na stěnu by měl přeci jen provádět technik, všechno svépomocí nepůjde. Na Vás bude pak případný test nanečisto, kdy si během nabíjení akumulátoru vyzkoušíte provoz v krizové situaci. Obecně platí, že baterii je třeba měnit zhruba každé dva roky, v závislosti na případném využití tohoto záložního zdroje. Na jedno nabití bude svítit i více než šest hodin, v závislosti na výrobci a konkrétním modelu.

LED nouzové osvětlení je možné přimontovat jak na stěnu, tak i na strop, stejně jako například na hořlavé povrchy. Nepotřebujete uzemnění, protože toto osvětlení má obvykle i dvojitou izolaci. Vhodné je v zásadě jen pro použití v interiéru, nejvíce se uplatní na schodištích – a to nejen v rodinném domě, ale hlavně v komerční sféře – třeba v obchodech, nemocnicích či kinech a restauracích, dále například i ve výrobních halách. Zde se osvědčí takzvané protipanické osvětlení, které by mělo být v každých veřejných prostorách. Nikdy totiž nevíte, co Vaši restauraci, obchůdek nebo provozovnu čeká. Potom může vypuknout panika a jiné nepříjemnosti, například žel až rabování.

Když vypadne proud, je to opravdu dost nepříjemná záležitost, která dokáže leckoho naprosto vykolejit. Raději se proto pojistěte předem, protože ta investice za to rozhodně stojí.